Choď na obsah Choď na menu
 


ZHRNUTIE

PES

Psíka odporúčam iba tým ľuďom čo na neho budú mať 100 %-ný čas. Treba ho naučiť aby špinil vonku, základne povely a to najdôležitejšie sú pohybové aktivity.

Zo začiatku treba počítať s malými kôpkami aj u Vás doma, ale taktiež v starobe sa treba pripraviť, že psík už nemusí vydržať ...

Každý jeden psík potrebuje pohyb, aj ten najmenší. So psíkom okrem prechádzok treba chodiť aspoň 3-4 krát denne von. Po každom príchode domov si Váš miláčik donesie domov nejakú tu špinku z vonka. Takže treba počítať s blatom, mlákou... keďže psíka je potrebné venčiť za každého počasia.

Psíka treba vycvičiť, nedisciplinovaný psík prináša iba starosti a je nebezpečný nielen pre Vás, ale aj pre svoje okolie. Ale to aký bude psík záleží len a len na Vás. Svojho majiteľa považuje za vodcu „svorky“, a  tak je  potrebné  psíkovi  ukázať správnu cestu.   Čo sa smie a čo nie.

Psík žije pre budúcnosť a z toho vyplýva aj jeho vzťah k majiteľovi. Je nadovšetko oddaný, vie varovať ak sa blíži nebezpečenstvo a je ochotný za Vás položiť aj vlastný život. Psík je spoločenské zvieratko a preto nebude rád sám.

Psík je všestranný, vie byť spoločník, športovec, strážca aj rodič pri malých deťoch. So psíkom zažijete mnoho zábavy, akcie a radosti.

Každý budúci majiteľ psíka musí taktiež počítať s tým, že za psíka by mal platiť daň a vonku po ňom poupratovať, čo prikazuje zákon.

 

Obrázok

 

...Vrátiť sa späť                                                                       Pokračovať ďalej ...