Choď na obsah Choď na menu
 


MAČKA

Mačička nie je náročná na čas, preto ju odporúčam ľudom, ktorý väčšinu času strávia mimo domácnosť. Vie sa postarať sama o seba (samozrejme zdroj potravy budete vy). Nie je nutné ju chodiť venčiť von.

Na druhej strane je potrebné mačičke zabezpečiť bezpečný domov, keďže rada skúma. Treba zabezpečiť okná, menšie otvory a jedovaté izbové kvetiny. Taktiež treba počítať s tým, že mačička Vám vyskočí na stôl, ale aj na police s vystaveným sklom. Je možné ju naučiť, že sa to nepatrí, ale za Vašej neprítomnosti si aj tak urobí po svojom.

Mačička žije v prítomnosti, vôbec neskúma čo by sa mohlo stať a čo nie. Ak sa blíži nebezpečenstvo inštinktívne utečie a majiteľa určite nebude varovať.  

S mačičkou sa nemôžete zahrať vtedy, kedy vy chcete. Ona musí prísť sama, inak sa stretnete s odporom. Ďalej je potrebné počítať s tým, že ak mačička príde za Vami a bude sa dožadovať pozornosti musíte jej ju poskytnúť. Inak sa začne nudiť. Ale určite si nechcete zadovážiť  domáceho miláčika iba preto, aby ste mu dopĺňali misku s jedlom, ale sa s ním aj zahrali. V prípade ak budete mať mačičky dve zabavia sa samé bez Vašej aktivity, ale ak sa k ním pridáte prekážať im to nebude.

Mačička je veľmi čistotná a to, že smrdí je výmysel. Dovolím si tvrdiť, že psík má viac baktérií na tele ako mačička. Keďže s ním musíte behať po vonku. U mačičiek treba dávať pozor na toxoplazmu, ktorá je obzvlášť nebezpečná pre tehotné ženy. Ale ak dbá človek o osobnú hygienu a o hygienu pri čistení záchodíka je nebezpečenstvo nepatrné.

Ďalej sa stretnete s nepríjemnosťami ak nemáte mačičku sterilizovanú (kocúrik – značkovanie, mačička – mňaučanie). Ale aj táto situácia je individuálna. Ak sa nechystáte založiť chov tento nedostatok odstránite sterilizáciou zvieratka.

 

Obrázok

...Vrátiť sa späť                                                                       Pokračovať ďalej ...